Rataják 2018

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou. Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec.

Přijeďte na jízdu, kterou tradičně pořádá Klub Čtrnáctka za neopominutelné pomoci Městyse Rataje nad Sázavou a místního Sboru dobrovolných hasičů a za ostražitého dohledu vrchního hofmistra Českého království Hynce Ptáčka z Pirkštejna.

Jízda se letos koná již 23. června od 11 hodin.

Počet startujících je omezen kapacitou Nádražní ulice, odkud se startuje.

Přihláška