Aktuální

Nadcházející akce:

25. 8. 201810:00
Krásná Vyhlídka
Krásná Vyhlídka - úklid dobrovolníků v Ratajích nad Sázavou. Nejsme lhostejní k místu, kde žijeme a víme, že náš domov nekončí za dveřmi, ale pokračuje do veřejného prostoru.

Rozhodli jsme se zorganizovat dobrovolnickou akci Krásná Vyhlídka - úklid pěšiny v úseku Zámek Rataje nad Sázavou - Vyhlídka.
Pokud chce někdo poznat Rataje, určitě si prošel ani ne kilometrovou trasu, která vede z historického centra městysu ke krásnému výhledu na Rataje, Ledečko a řeku Sázavu. Tento úsek je ale také zanesen odpadky, které nepozornému turistovi vyklouznou z kapes. Pojďme společnými silami přispět ke kráse přírody, která Rataje obklopuje.

Dobrovolníkům poskytneme gumové rukavice, pytle na odpadky a vodu. Dobrovolníci budou mít také snížené vstupné na koncert Jaroslava Hutky, který se koná 25. 8. 2018 od 20 hodin v Klubu Pivovárek.
Dobrovolníci se registrují přes tento formulář: http://bit.ly/krasna-vyhlidka nebo na telefonním čísle 721 292 490.

S sebou si vezměte:
- pevnou obuv
- odpovídající oblečení
- svačinu
- uvítáme i dobrovolníky s pevnějšími rukavicemi na vytrhání kopřiv podél pěšiny

Partnerem akce je městys Rataje nad Sázavou, který zajistí následný svoz odpadu na skládku.


Přijďte ukázat, že vám není lhostejné, jak vypadá místo, ve kterém žijeme!

25. 8. 201820:00
Jaroslav Hutka
Při 50. výročí od příchodu sovětských vojsk do Prahy u nás vystoupí signatář Charty 77 Jaroslav Hutka.

Jaroslav Hutka - hudebník, básník, spisovatel a signatář Charty 77, který byl roku 1978 donucen k emigraci, se letos podruhé vrací do Pivovárku. Při minulém koncertě jsme oslavovali 23 let od pádu komunismu v Čechách a posílali pohlednice na podporu Pussy Riot, které byly tehdy po jedné ze svých akcí prezidentem Putinem uvězněné.
V posledním roce se v české politice odehrálo několik událostí, které naši zemi můžou směřovat opět do náručí nebezpečných ideologií. Jaroslav Hutka, je jedním z nejpovolanějších, kdo se k těmto změnám mohou vyjádřit.

 

vstupenky v předprodeji: 200 Kč
vstupenky na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 21. srpna, nebo vyprodáním vstupenek

CHCI VSTUPENKY
15. 9. 201820:00
Dan Bárta & Robert Balzar Trio
Projekt Roberta Balzara, Jiřího Levíčka, Kamila Slezáka a Dana Bárty vychází z jazzu, ale objevují se v něm i popové prvky.

Dan Bárta & Robert Balzar Trio jsou spojením vysoce hodnocené a oblíbené autorské a interpretační formace české jazzové scény a multižánrového populárního zpěváka a autora, jehož eklektická tvorba koření spíše v rocku a soulu, jakkoli je její zařazení sem jen orientační vzhledem k těžišti textové tvorby v mateřském jazyce, češtině. Stylově patří toto spojení někam na pomezí jazzu a popu, jejich společná tvorba je navíc částečně konceptuální a syntetická. Sestava RBTria se několikrát obměňovala až k dnešní podobě, kdy RBTrio tvoří kontrabasista Robert Balzar, pianista Jiří Levíček a hráč na bicí nástroje Kamil Slezák. Dan Bárta s RBTriem spolupracuje od roku 1999, jejich dílo i oni sami byli mnohokrát oceněni výročními hudebními cenami, Czech Music Awards, jak v žánrových, tak v hlavních kategoriích. Jejich první společná deska, Theyories, vyšla v roce 2010, následovala živá nahrávka Jazz in Box v roce 2015, pořízená v Düsseldorfu. Kromě své domoviny vystupovali úspěšně v řadě evropských zemí a USA.

V současné době tento Quartet pracuje na nové desce, kterou natáčí v New Yorku, v Sear Sound Studiu se zvukařem Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb.

 

vstupenky v předprodeji: 390 Kč, ke stání
vstupenky na místě: 450 Kč, ke stání

CHCI VSTUPENKY
29. 9. 201820:00
Schovanky
Legendární dámská country skupina Schovanky uzavře sezónu v Pivovárku.

Schovanky založil v roce 1971 Jan Krisťák Čapek jako 1. dívčí country kapelu v Evropě. Za dobu existence uskutečnily více než 4000 vystoupení, hrály téměř ve všech evropských zemích, ale i na Kubě a v Asii. Schovanky natočily několik desítek televizních vystoupení, pořadů a klipů, zahrály si v několika filmech a televizních seriálech.

Kapelou prošlo do dnešní doby 33 Schovanek. Zhruba v roce 1982 nastupuje do kapely Věra Martinová, která po natočení svého 1. hitu "Malý dům nad skálou" odchází na sólovou dráhu. Základní kádr skupiny, který se od 80. let nezměnil, tvoří čtyři hudebnice - Jana Marášková, Věra Kočišová, Míla Solařová-Plochová a Alena Solařová. V roce 1991 k 20. výročí založení kapely uspořádaly Schovanky 1. Truck and Country festival u nás. Na velký Strahovský stadion se tehdy sjelo téměř 100 trucků z celé Evropy. Sobotní večerní galakoncert Schovanek, který natáčela Česká televize, sledovalo na stadionu více než 60 000 diváků. Na svých cestách po světě se Schovanky potkaly na stejných pódiích s takovými hvězdami, jako např. Emmylou Harris, Stella Parton, Willie Nelson, ale i Karel Gott, a zazpíval si s nimi i Johnny Cash. Od poloviny 90. let spolupracovaly s Karlem Černochem a Karlem Zichem.

 

vstupné v předprodeji: 250 Kč
vstupné na místě: 300 Kč

CHCI VSTUPENKY