Aktuální

Nadcházející akce:

23. 6. 201811:00
Rataják
Rataják - jízda veteránů do vrchu

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou. Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec.

 

>> Více informací a přihláška

30. 6. 201814:00
Three Passes - Nepál
Promítání a povídání cestovatelské party z Rataj - letos byli již podruhé v Nepálu.

Povídání o tom, jaké je to být v Nepálu, žít v Nepálu a pít v Nepálu. O horách a lidech, setkání a náhodách. O zdolání třech průsmyků a taky o tom, proč se nám nechce na Everest.

vstupné dobrovolné

30. 6. 201820:00
Balada pro banditu
Příběh Nikoly Šuhaje a Eržiky v provedení divadelního souboru Jiřího Voskovce.

Původní muzikál Balada pro banditu je adaptací divadelní hry na téma Olbrachtova Nikoly Šuhaje loupežníka, který napsal Milan Uhde pro Divadlo na provázku. Podle této hry vznikl v roce 1978 stejnojmenný film režiséra Vladimíra Síse.

Hra v provedení Divadelního souboru Jiřího Voskovce měla premiéru v roce 2006. V novém provedení doznala jiného aranžmá i scény a až na dvě z hlavních rolí se herecké obsazení zcela změnilo. Velkou devizou hry je živá hudba pod vedením Jana Rejhona, který se také jako Nikola Šuhaj doprovází při všech písních na kytaru. Ve hře zazní celkem úctyhodných 21 známých písní v celkem 39 provedeních v sólových zpěvech, duetech, či s doprovodem celého souboru. Další zajímavostí hry je, že žádný z účinkujících neopustí po celou dobu hry jeviště.

režie: Martin Kovářík
fotografie: Vladimír Trmal

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 26. června, nebo vyprodáním vstupenek
Předprodej vstupenek je bez rezervace sedadel, svá sedadla si vyberete na místě.

CHCI VSTUPENKY
7. 7. 201818:00
Česká filharmonie v Posázaví
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - zámek, Rataje nad Sázavou.

Hobojisté a fagotisté České filharmonie vystoupí na zámku v Ratajích nad Sázavou a zahájí tak Letní fagotovou akademii. 
Vystoupí - Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba - hoboj, Ondřej Roskovec, Tomáš Františ, Martin Petrák, Ondřej Šindelář - fagot, Olga Dlabačová - cembalo.

Více na www.lfa-rataje.cz

12. 7. 201819:00
Od Bacha až po Zimmera
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - kostel sv. Jana Nepomuckého, Kutná Hora

Čtyřicet hráčů na hoboje a fagoty vystoupí pod taktovkou fagotisty a dirigenta Martina Petráka v Kutné Hoře. Komorní hudba barokních mistrů i filmové skladby součastnosti zahrají účastníci Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou.

Více na www.lfa-rataje.cz

13. 7. 201819:00
Na Pirkštejně o hoboji a fagotu
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - hrad Pirkštejn, Rataje nad Sázavou

Povídání o hoboji a fagotu s hudebními ukázkami. Vystoupí lektoři a účastníci Letní fagotové akademie 2018. 

Více na www.lfa-rataje.cz

14. 7. 201817:00
Slavnostní závěrečný koncert Letní fagotové a hobojové akademie
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - zámek, Rataje nad Sázavou

Účastníci Letní fagotové akademie vystoupí na závěr letního kurzu pro hoboj a fagot a představí zde svou týdenní intenzivní práci. Uslyšíte sólové hráče, komorní soubory i velký dvouplátkový orchestr. 

Více na www.lfa-rataje.cz

28. 7. 201820:00
Pražský výtěr
rock revivalová skupina hrající skladby od Led Zeppelin, Deep Purple a AC/DC

Pražský Výtěr byl založen na sklonku roku 1993 a hrál ve složení Roman Havrda (zpěv), Ruda Rožďalovský (kytara), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Polešovský (klávesy) a Slávek Kovařík (bicí).Postupem doby se v kapele měnili hráči, po dlouhou dobu jsme hráli v tomto obsazení: Alex McBeat (zpěv, kytara), Jiří Benda (klávesy), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Fidli Zdráhal (elektrické housle) a Tomáš Stloukal (bicí) s alternací Michala Koloucha Daňka.
Eliška Rezková, vítězka celostátní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015, přichází do kapely na uvolněný post zpěváka po odchodu Alexe McBeata. Elišku začátkem roku 2016 nahrazuje další mladá skvělá zpěvačka Dora Bondy a kapelu dále doplňuje nadaný kytarista Kuba Loukota.


vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 24. července, nebo vyprodáním vstupenek

CHCI VSTUPENKY
11. 8. 201820:00
Lenka Filipová
Poklad české folk-rockové scény Lenka Filipová v Pivovárku!

Na scéně se pohybuje již od 80. let, za tu dobu stihla vydat přes 20 studiových alb (většina z nich platinová nebo zlatá). Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity. Koncertovala ve většině zemích Evropy, v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v Nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. Podnikla koncertní turné s Francisem Cabrelem a byla hudebním hostem koncertu Céline Dion při jejím turné v Čechách. Po krátké odmlce nyní chystá další studiové album. 

vstupné v předprodeji: 390 Kč
vstupné na místě: 450 Kč
předprodej se uzavírá 7. srpna, nebo vyprodáním vstupenek

CHCI VSTUPENKY
25. 8. 201820:00
Jaroslav Hutka
Při 50. výročí od příchodu sovětských vojsk do Prahy u nás vystoupí signatář Charty 77 Jaroslav Hutka.

Jaroslav Hutka - hudebník, básník, spisovatel a signatář Charty 77, který byl roku 1978 donucen k emigraci, se letos podruhé vrací do Pivovárku. Při minulém koncertě jsme oslavovali 23 let od pádu komunismu v Čechách a posílali pohlednice na podporu Pussy Riot, které byly tehdy po jedné ze svých akcí prezidentem Putinem uvězněné.
V posledním roce se v české politice odehrálo několik událostí, které naši zemi můžou směřovat opět do náručí nebezpečných ideologií. Jaroslav Hutka, je jedním z nejpovolanějších, kdo se k těmto změnám mohou vyjádřit.

 

vstupenky v předprodeji: 180 Kč, k sezení (bez rezervace sedadel)
vstupenky na místě: 200 Kč, k sezení
předprodej bude spuštěn v červnu

15. 9. 201820:00
Dan Bárta & Robert Balzar Trio
Projekt Roberta Balzara, Jiřího Levíčka, Kamila Slezáka a Dana Bárty vychází z jazzu, ale objevují se v něm i popové a syntetické přístupy.

Dan Bárta & Robert Balzar Trio jsou spojením vysoce hodnocené a oblíbené autorské a interpretační formace české jazzové scény a multižánrového populárního zpěváka a autora, jehož eklektická tvorba koření spíše v rocku a soulu, jakkoli je její zařazení sem jen orientační vzhledem k těžišti textové tvorby v mateřském jazyce, češtině. Stylově patří toto spojení někam na pomezí jazzu a popu, jejich společná tvorba je navíc částečně konceptuální a syntetická. Sestava RBTria se několikrát obměňovala až k dnešní podobě, kdy RBTrio tvoří kontrabasista Robert Balzar, pianista Jiří Levíček a hráč na bicí nástroje Kamil Slezák. Dan Bárta s RBTriem spolupracuje od roku 1999, jejich dílo i oni sami byli mnohokrát oceněni výročními hudebními cenami, Czech Music Awards, jak v žánrových, tak v hlavních kategoriích. Jejich první společná deska, Theyories, vyšla v roce 2010, následovala živá nahrávka Jazz in Box v roce 2015, pořízená v Düsseldorfu. Kromě své domoviny vystupovali úspěšně v řadě evropských zemí a USA.

V současné době tento Quartet pracuje na nové desce, kterou natáčí v New Yorku, v Sear Sound Studiu se zvukařem Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb.

 

vstupenky v předprodeji: 390 Kč, ke stání
vstupenky na místě: 450 Kč, ke stání
předprodej bude spuštěn na začátku července