Aktuální

Nadcházející akce:

4. 7. 202020:00
Purple Mania
Purplemania - bezstarostná jízda napříč rockovou historií

Uslyšíte nejen známé písně Deep Purple, ale i další legendární hity světoznámých kapel jako např. Led Zeppelin, ZZ-top, Steppenwolf, The Beatles, Metallica, Nirvana , Whitesnake a mnoho dalšího.
Purplemania hraje ve složení : Petr Kutheil - zpěv, Jaromír Bartoš Jr. - zpěv j.h., Pepa Havrda - kytara, Petr Pilař- basa, Štěpán Klapka - klávesy, Tomáš Stloukal- bicí, Eliška Dvorská - housle, Dagmar Sečkařová - housle j.h.

Vstupné: 190 Kč, k zakoupení pouze na místě

1. 8. 202015:00
Luční benefiční slavnost
Slavnost při uvedení nového dětského klubu Děti Haluzí na louce v Opatovicích II

Pro uvedení a finanční podporu nově vznikajícího dětského lesního klubu Děti v Haluzí se v sobotu 1.8.2020 od 15:00 na louce u Opatovic II koná přátelská Luční benefiční slavnost. Na programu je beseda s Krkavčí matkou, představení Divadla Kampa - O psu PES (pro děti od 0,6 psího věku), koncerty Vilémovy kapely (heavy indie)KriminalRoman (stoner rock-funk) a PS (romské lidové i nelidové písně)odpolední dílny pro děti i dospělé (výtvarná, hudební, aikido, huarache sandále). Občerstvení zajištěno! 

Vstupné:
Dospělí: 490 Kč
Děti: 150 Kč

 

Akci pořádá nezisková organizace Děti v Haluzí z.s. a veškerý výtěžek poputuje na technické zázemí dětského lesního klubu. 

Klub Pivovárek zajišťuje pouze předprodej vstupenek. Více informací: www.haluzi.cz, kontakt: Marie Sýkorová, maja@haluzi.cz.

8. 8. 202015:00
Jan Vobr vernisáž / výstava
Vernisáž výstavy novoborského mistra kresby Jana Vobra. Vystvoval zde již v roce 2008, a zdejší kraj - Střední Posázaví - si zamiloval.
22. 8. 202015:00
Jak se cestuje v Senegalu za hranicemi turistických resortů
Cestovatelská přednáška Lucie Masopustové o životě v Senegalu.

Senegal, místo spjaté s temnou historií lidstva, byl svou polohou ideálním výstupním místem pro „export“ afrických otroků do Karibiku, Jižní Ameriky (především Brazílie), Severní Ameriky a Evropy.  Obchod s lidmi tu prosperoval od roku 1536, kdy jej spustili Portugalci, až do roku 1848, kdy jej zastavili Francouzi. Svou autonomii získal až v roce 1958, o dva roky později vyhlásil Senegal nezávislost. Demokracie byla ustavena až roku 1999.

I dnes je země stále ještě teprve na počátku turistického rozvoje, zvláště, když cestujete daleko od turistických resortů, které jsou našim standardům přizpůsobené, většinou oddělené vysokou zdí od běžného života. Senegal je známý jako země „terangy“, pohostinnosti, baobabů, prázdných pláží, přívětivých lidí a výborných bubeníků.

O životě Senegalců, místních zvyklostech, cestování s batohem a stavbě z plastového odpadu vám bude vyprávět Lucie Masopustová, které černá Afrika natolik učarovala, že v Senegalu koupila pozemek a staví na něm bungalovy z PET lahví.

 

Promítání se bude konat v Klubu Pivovárek, nebo v Klubu Čtrnáctka - bude upřesněno.

3. 10. 202015:00
Vlasta Mlejnková / výstava
Vernisáž výstavy brněnské nestorky karikatury.