Již proběhlo

Již proběhlo:

14. 10. 201720:00
Ivan Mládek Banjo Band
Koncert je nyní vyprodaný, nejsou již možné další rezervace.

Hudebně-zábavný celovečerní program skupiny Ivana Mládka.

Ivan Mládek tvoří nesatirický, nepolitický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, kterém interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“. V minulém roce oslavil Banjo Band 50 let a jejich nejznámější song, "Jožin z bažin," 40. výročí.

9. 9. 201719:00
Tomáš Kočko & Orchestr
Tomáš KOČKO & ORCHESTR - world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou. POZOR - na přání kapely začátek přesunut již na 19. hodinu!

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich aktuální album Velesu bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts, album Do kamene tesané aneb Ondráš se stalo předobrazem polského divadelního představení Ondraszek - pan Łysej Góry... Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco jejich první album - Horní chlapci - je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, CD - Cestou na jih - je ethnorockovým putováním folklórními regiony Moravy ze severu na jih. A v rozpětí mezi těmito alby najdete hudbu Tomáše Kočka a jeho Orchestru. World music s moravskými kořeny. 

26. 8. 201720:00
Pražský výtěr
Omlouváme se, ale koncert byl ze strany kapely zrušen!

rock revivalová skupina hrající skladby od Led Zeppelin, Deep Purple  a AC/DCPozor

Pražský Výtěr byl založen na sklonku roku 1993 a hrál ve složení Roman Havrda (zpěv), Ruda Rožďalovský (kytara), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Polešovský (klávesy) a Slávek Kovařík (bicí).Postupem doby se v kapele měnili hráči, po dlouhou dobu jsme hráli v tomto obsazení: Alex McBeat (zpěv, kytara), Jiří Benda (klávesy), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Fidli Zdráhal (elektrické housle) a Tomáš Stloukal (bicí) s alternací Michala Koloucha Daňka.

Eliška Rezková, vítězka celostátní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015, přichází do kapely na uvolněný post zpěváka po odchodu Alexe McBeata.

Elišku začátkem roku 2016 nahrazuje další mladá skvělá zpěvačka Dora Bondy a kapelu dále doplňuje nadaný kytarista Kuba Loukota.

5. 8. 201720:00
Zdeněk Vřešťál a Neřež
Neřež je hudební skupina volně navazující na legendární Nerez.

Skupina Neřež vznikla v roce 1998. Stalo se tak poté, co Jarek Nohavica rozpustil svou Kapelu a začal vystupovat opět sám. V Kapele vystupovali i dva zakládající členové legendární skupiny Nerez – Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál. Vznikla nová hudební skupina, která existuje plných 19 let, má za sebou 8 řadových alb, šestnáctiletou (a stále trvající) spolupráci s Marií Rottrovou, společné koncerty s Romanem Dragounem nebo s historicky první slovenskou Superstar Katkou Koščovou, hudbu k filmu Román pro muže, hudbu pro obě dvě řady velice úspěšného seriálu Vinaři a další úspěchy. V repertoáru Neřež najdete novinky, hity i klasiku z repertoáru legendárních Nerez. Hlavní zpěváci Neřež Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál spolu vystupují neuvěřitelných 38 let a jak tvrdí, stále je muzika baví.

8. 7. 201717:00
LFA
5. ročník Letní fagotové a hobojové akademie bude zahájen koncertem v Rytířském sálu ratajského zámku.

Letní fagotová a hobojová akademie bude probíhat v Ratajích nad Sázavou od 8. do 15. července 2017.

 

Srdečně zveme na tyto koncerty:

8. 7. Česká filharmonie v Posázaví - Zámek, Rataje nad Sázavou

Koncertem nás provede generální ředitel České filharmonie David Mareček a těšit se můžete na Vladislava Borovku, Ondřeje Roskovce, Martina Petráka, Tomáše Františe, Martina Levického a Olgu Dlabačovou. Dále talé vystoupí Denisa Beňovská, Tereza Matoušková, Markéta Davidová a Kateřina Kmínková, které tvoří dívčí fagotové kvarteto Dudlajdá fagotiky.

 

13. 7. Koncert barokní hudby - kostel sv. Jana Nepomuckého, Kutná Hora

Srdečně zveme posluchače na jedinečný koncert klasické hudby, na kterém se představí více než 25 hobojistů a fagotistů z celé České republiky, včetně předních hráčů a členů České filharmonie. Uslyšíte díla sólová i komorní v podání účastníků Letní hobojové a fagotové akademie 2017, která se koná v Ratajích nad Sázavou. Na programu jsou díla J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta a dalších, i modernějších autorů.

 

14. 7. Cesta do středověku - hrad Pirkštejn, Rataje nad Sázavou

koncert komorní hudby pod širým nebem a přednáška o hoboji a fagotu

 

15. 7. Slavnostní závěrečný koncert - Zámek, Rataje nad Sázavou

Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečný koncert 5. ročníku Letní fagotové a hobojové akademie v Ratajích nad Sázavou, kde v Rytířském sále ratajského zámku vystoupí všichni účastníci kurzů jak sólově, tak i v komorních tělesech. 
 

 

Více informací na www.lfa-rataje.cz

1. 7. 201711:00
Rataják
Již 7. ročník jízdy veteránů do vrchu Rataják.

Dovolujeme si vás pozvat na 7. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou.

Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec. Přijeďte na jízdu, kterou tradičně pořádá Klub Čtrnáctka za neopominutelné pomoci Městyse Rataje nad Sázavou a místního Sboru dobrovolných hasičů a za ostražitého dohledu vrchního hofmistra Českého království Hynce Ptáčka z Pirkštejna. A pozor, letos prvně se můžete večer zúčastnit koncertu veteránů rocku, legend konce 60. let – kapely  the Primitives Group s původním frontmanem Ivanem Heinischem.

9,00 přejímka vozidel – Zámek, Předzámčí
11,00 start 1. kola – pod hradem
13,00 start 2. kola – pod hradem
15,00 vyhlášení výsledků


přihlášky na webu ratajak.klubpivovarek.cz
nebo písemně do Klubu Čtrnáctka

na místě bude možné přihlásit pouze stroje vyrobené
do roku 1939

maximální počet závodníků: 65
startovné: 300 Kč,
každý další z posádky pouze 100 Kč

1. 7. 201720:00
The Primitives Group
Audio-vizuální koncert kapely Primitives Group.

The Primitives Group byla česká psychedelic rocková skupina, která vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn a Karel Černý. Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967 a domovskou scénou jí byl smíchovský Music F Clubu. Skupina je označována za jednu z prvních skupin, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Primitives Group hráli, mimo jiné, písně od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. V letech 1967 a 1968 kapela zahrála na prvním československém beatovém festivalu a rok později se z důvodu emigrace Ivana Hajniše rozpadla. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe, ve které také hraje kytarista, dnes klávesista Josef Janíček.

autor: Eva Maksová pro Musicweb.cz

 

vstupné v předprodeji: 160 Kč (předprodej se uzavírá 27. 6. ve 23:59:59)

vstupné na místě: 200 Kč

17. 6. 201720:00
Ivan Hlas trio
Ivan Hlas, Jaroslav "Olin" Nejezchleba a Norbi Kovács po několika letech opět v Ratajích!

Ivan Hlas, ikona české hudby, autor soundtracku Šakalí léta, za který dostal Českého lva, vystoupí v doprovodu Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácse po třech letech opět v Pivovárku.

Trio ve složení Hlas - Nejezchleba - Kovács, ve kterém koncertují již od roku 2005, vydalo minulé léto desku "Krásnej dar", která si zasloužila výborné recenze.

Přijďte na jejich představení do Pivovárku!


vstupenky v předprodeji 160 Kč
vstupenky na místě 200 Kč

 

foto: Jan Malíř

 

20. 5. 201720:00
Michal Prokop trio
Koncert hudebního tria Michala Prokopa v souznění s kytarovým mágem Lubošem Andrštem a houslovým virtuosem Janem Hrubým.

Michala Prokopa není třeba dlouze představovat. Frontman kapely Framus Five, politik, moderátor a skladatel, ale zejména zpěvak s nezaměnitelným hlasem odehraje v Ratajích koncert v triu s jazzovým kytaristou Lubošem Andrštem a univerzálním houslistou Janem Hrubým. V této sestavě koncertují již od roku 1987 (s krátkou pauzou,) v roce 2004 vydali téměř hodinovou akustickou desku "Unplugged."

V roce 2007 vstoupil do Beatové síně slávy jako osobnost a letos, po 10 letech vstoupí i kapela Framus Five, jejíž součástí jsou samozřejmě i Andršt a Hrubý.

6. 5. 201715:00
Marek Simon
vernisáž výstavy karikaturisty Marka Simona v Klubu Čtrnáctka

Zahájení nové sezóny proběhne také v Klubu Čtrnáctka, kde první letošní kresby vystaví karikaturista Marek Simon. Vernisáž proběhne v 15 hodin před Klubem (Náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou.)

 

Karikaturista z Vysokého Mýta patří k mladším českým kreslířům.
Dnes 36letý autor začal publikovat již během studií na VŠ v roce 2000, ale v následujících letech svou tvorbu utlumil až do roku 2014, kdy se k ní opět naplno vrátil. I když naplno v tomto případě znamená kreslení po nocích, protože jindy mu na to nezbývá čas.
Přesto se nebývale rychle prosadil. Takřka okamžitě si jeho kresby našly místo v lokálních novinách, o rok později v nejnavštěvovanějším ekonomickém portálu Kurzy.cz a od roku 2016 je kreslířem celostátních novin Deník. V roce 2015 byl Českou unií karikaturistů vyhlášen Autorem roku a o rok později i Autorem roku 2016. To vše s jeho nezaměnitelnou kreslenou postavičkou, od které ho mnoho lidí odrazovalo, protože se vůbec nehodí pro novinovou satiru.
Co stojí za jeho úspěchem? Na jeho věk poměrně vyzrálý přehled, schopnost trefně vystihnout situaci a kromě humoru občas nabídnout i nosnější myšlenku. Nezřídka by si texty jeho kreseb zasloužily tesat do kamene.
Marek Simon

6. 5. 201720:00
Monika Načeva a Michal Pavlíček
Monika Načeva a Michal Pavlíček - významné osobnosti české hudební scény vystoupí poprvé i v Ratajích. Minulý rok vydali desku "Na svahu," na které bilancují svou dosavadní společnou tvorbu.

Monika Načeva a Michal Pavlíček se potkali při práci na debutovém albu Načevy  „Možnosti tu sou...“ v roce 1994. Michal Pavlíček zde citlivým způsobem zhudebnil básně Jáchyma Topola. Deska, stejně tak live vystoupení kapely Načeva, která byla složena z muzikantů, kteří nahrávali repertoár ve studiu, byly velmi úspěšné. Monika Načeva šla ale poté svojí hudební cestou hledat něco nového, řídící se svým vnitřním pocitem. S  M. Pavlíčkem se znovu potkala po dvanácti letech na malé vernisáži, kde spolu zahráli pár starých songů. A zjistili, že to funguje. Načeva přizvala Michala ke svému projektu s DJ -em Five, a v roce 2007 vznikla nová deska Mami. Akustický gig Načeva & Pavlíček je postaven na průřezu tvorby Načevy, hlavně z desek  Možnosti tu sou..., Nebe je rudý a Mami. V tomto pojetí nejvíce vyzní silné texty Jáchyma Topola, otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkova  nezaměnitelná dokonalá kytara.

24. 3. 201720:00
Hasičská veselka
Hasičská zábava pořádaná sborem dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou. Hraje Studio 95, bohatá tombola. Na čepu exkluzivně polotmavý Mouřenín 11°!

Hasičská zábava, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou. Zahraje Studio 95 ze Sázavy, bude bohatá tombola.

Vstupenky 150 Kč, v předprodeji na Úřadu městyse.

Pro více informací kontaktujte Janu Vyhnánkovou (vyhnankovajana@seznam.cz)

 

NA BARU EXKLUZIVNĚ

polotmavý Mouřenín 11°

Coca-Cola s rumem za 35 Kč

1. 10. 201619:00
Rodina je základ státu
Ochotnický spolek Uhlíř představí svou hru "Rodina je základ státu."
27. 8. 201615:00
Promítání z cesty do Nepálu
Promítání, vyprávění, vymýšlení si a klábosení o dubnové cestě do Nepálu místní ratajskou cestovatelskou bandou Markem, Robčou, Matějem a Davidem.
27. 8. 201620:00
Lenka Dusilová
Best of Pivovárek! Na Vaše přání jsme pozvali na letošek opět Lenku Dusilovou

Lenka Dusilová se po dvou letech vrací do Pivovárku i s Beatou Hlavenkovou.

Toto autorské duo je spojeno hlavně s kapelou Baromantika, která se zformovala kolem zpěvačky Lenky Dusilové. Za poslední album V hodině smrti získala ocenění Anděl v kategoriích zpěvačka roku a album roku.

 

Honza Průša / Musicserver.cz „Vím kam jít,“ zpívá Lenka Dusilová v „Tětiva“. Slogan, který by klidně mohl být už řádku let jejím mottem. Lenka si už dlouho dělá muziku po svém tak, jak ji cítí, a to, že ví, že je na správné cestě, dokládají její desky. Najít mezi nimi špatnou by se vám nepodařilo. Na takové nemá Lenka čas. Ty nenahrává. (…) Pořád je co objevovat. Je radost, poslouchat desku, která se nesvlíkne hned na prvním rande. „V hodině smrti“ si svá tajemství a náboj udrží možná i napořád.

6. 8. 201620:00
Krausberry
2016 - Best Of Pivovárek! Martin Kraus spolu s Krausberry opět přijede do Pivovárku

Předposlední koncert v rámci sezóny BEST OF PIVOVÁREK obsadili Krausberry v čele s Martinem Krausem. V Ratajích vystoupí již potřetí - poprvé jsme je pozvali v roce 2009 do Sokolovny a premiéru v Pivovárku si odbyli v roce 2013.

 

"To bylo někdy v létě 1984. Skončil jsem u Intráka, který spolu se mnou vyhodil skoro všechny. Takže to bylo docela snadný. Začali jsem zkoušet u Šimpanze (Ivana Dvořáka) a u jeho bráchy Richarda ve sklepě jejich vilky v Praze Na Babě. Byla to spíš zábava a sranda a nejdůležitější bylo posezení po zkouškách v hospodě, kde se všechno rozebíralo ještě teoreticky. V úplně první partě Krausberry hrál na basu Zdeněk Vřešťál, který byl jinak lyrický a melancholický folkař. No a ten vymyslel asi tak po sedmém pivu i název kapely. Měli jsme z toho dost legraci a těšili se, jak se to bude Intrákovi líbit. (jeho kapela se jmenuje Bluesberry) 

No a tak jsme měli kapelu i název a od podzimu jsem začali hrát. Naší domácí scénou se stal Junior klub Na Chmelnici, kde jsme pravidelné hrávali. Pak přibyly další v Praze i venku a všelijaký festivaly. Občas jsme se hádali, občas někdo odešel, někdo jinej přišel, ale furt to byla příjemná zábava.

Pak přišel převrat a já jsem měl pocit, že se má chodit na Stouny a Pink Floyd a Jethro Tull a tak. A že český kapely nihoho nemůžou zajímat. No a tak jsme v roce 91 přestali hrát. Teda vlastně jen já. Kluci se rozprchli do jinejch kapel. Občas jsme se někde potkali, kluci mi řekli jak a kde hrajou a já jim jak pracuju. Jednou jsem vezl Šmardu (Richarda Dvořáka) do Bunkru odkud jel někam se Žlutým psem a tak mi to přišlo líto, že já nejezdím nikam. No a tak jsem pány zase obvolal, dali jsme zkoušku, to bylo myslím v roce 95 a zase to začalo. Vůbec mi nedošlo, jakou jsem měl kliku, že to lidi pořád chodili poslouchat. Až při pokusech jinejch muzikantů o comeback jsem si to uvědomil. Dostali jsme nabídku natočit CD. Pojmenovali jsme ho Na větvi podle titulního kusu. Pak jsme natočili ještě další a další. Občas se hádáme, občas někdo odejde, někdo jinej přijde, ale furt je to příjemná zábava."

Martin Kraus

22. 7. 201620:00
Czech Philharmonic Jazz Band
Jazz v Klubu Pivovárek - vystoupení hudebníků české filharmonie.

Czech Philharmonic Jazz Band je složený z hudebníků České filharmonie, které spojuje dlouholetý zájem o jazzovou hudbu. Na domácí scéně působí CPJB od roku 2010 a svou kvalitou se již zařadil mezi špičkové ansámbly. Velký ohlas vzbudilo jejich společné vystoupení s Bobby McFerrinem ve Dvořákově síni Rudolfina, či výchovný koncert v Sukově síni věnovaný dětem. Výběr repertoáru sahá od raných dixielandových hitů přes jazzové standardy až po jejich autorské skladby. Velkým vkladem CPJB je nástrojová virtuozita, tónová kultura, precizní intonace či smysl pro dynamiku. Vedle členů České filharmonie zde stabilně hrají i hudebníci z ryze jazzového světa, kteří dotváří portrét této jedinečné kapely.

16. 7. 201620:00
LFA
4. ročník Letní fagotové akademie (LFA) probíhající od 16.7. do 23. 7. 2016 v městysu Rataje nad Sázavou
9. 7. 201610:00
Rataják
Tradiční jízda veteránů do vrchu Rataják. Přihlášky na http://ratajak.klubpivovarek.cz
2. 7. 201620:00
Radim Hladík a Blue Effect
2016 - Best Of Pivovárek! Radim Hladík opět zavítá do Pivovárku

Legenda českého bigbítu Radim Hladík a Blue Effect se po letech vrací do Pivovárku!

Kapela Blue effect se v roce 1968 seskupila kolem kytaristy a zpěváka Radima Hladíka. V kapele se také angažoval Vladimír Mišík. V nové obnovené sestavě hraje od roku 2004 a v Pivovárku vystoupí již podruhé.

Radim Hladík - kytara
Honza Křížek - Kytara, zpěv
Wojttech - baskytara, zpěv
Václav Zima - bicí

11. 6. 201620:00
Vladimír Mišík
2016 - Best Of Pivovárek! V červnu nám přijde zahrát a zazpívat náš kamarád Vladimír Mišík s kapelou ETC.Vladimír Mišík (official site). Jako předkapela vystoupí Jamie Marshall Amplified Acoustic Band, multižánrová skupina okolo Jamieho Marshalla, vycházející z blues.
21. 5. 201621:00
Zrní
2016 - Best Of Pivovárek! Od posledního koncertu stihli kluci vydat nové album - Následuj Kojota - tak si jej v Pivovárku poslechneme naživo
14. 5. 201609:00
140 let ratajských Hasičů
140. výročí založení ratajských Hasičů. Říká se, že Ratajáci si založili hasiče poté, co jim vyhořel Pivovárek. Tedy Lichtenštejnský pivovar. Dokonce někteří pamětníci tvrdí, že známá lidovka Co jste hasiči, co jste dělali, že jste nám ten pivo, pivo pivovárek shořet nechali! vznikla právě v Ratajích Hrazených, jak zněl tehdejší název. Nutno dodat, že od svého založení ratajští Hasiči už jen vyhrávali.
7. 5. 201619:00
Divadlo Matouš
Ochotnické divadlo Rataje nad Sázavou uvede komedii Terryho Pratchetta - Soudné Sestry
25. 3. 201620:00
Hasičská zábava
Tradiční hasičská zábava
14. 11. 201518:00
Promítání z cesty do Gruzie
Trojice Ratajských cestovatelů letos zavítala do Gruzie. Fotky a vyprávění z cesty můžtete shlédnout v Pivovárku
10. 10. 201515:00
Vtip
Vernisáž výstavy Vtip, kterou vytvořili studenti z ateliéru Performance z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, který vede výjimečný český umělec Jiří Kovanda. (Klub Čtrnáctka)
10. 10. 201520:00
Prago Union
Hip hopová klasika Prago Union dorazí do Pivovárku. Po koncertě DJ set. (Klub Pivovárek)
12. 9. 201515:00
Vernisáž výstavy
Václav Havel
12. 9. 201520:00
Plastic People Of The Universe
Avantgardní undergroundová kapela, symbol antikomunistického boje již podruhé zavítá do Ratají
22. 8. 201520:00
ZRUŠENO - Divadlo: La Loba
Zrušeno z technických důvodů
8. 8. 201515:00
Vernisáž výstavy
Marie Plotěná
8. 8. 201520:00
Vladimír Merta
Známý český písničkář zahraje v Pivovárku
18. 7. 201519:00
Taxmeni a hosté
Trampská kapela k výročí konce světové války
11. 7. 201510:00
Rataják
Tradiční Ratajská jízda veteránu do vrchu
11. 7. 201515:00
Vernisáž výstavy
Autosranda!
27. 6. 201520:00
POZOR ZMĚNA! Divadlo: Kachna na pomerančích
POZOR ZMĚNA! Divadelní spolek Matouš představí svou hru Kachna na pomerančích.
13. 6. 201520:00
Brutus
Česká rocková a taneční skupina, která pro svůj styl razí termín pravý bigbít. Skupina je považována za legendu českého tancovačkového bigbítu.
6. 6. 201515:00
Vernisáž: Jiří Slíva
Vernisáž výstavy kresleného humoru
23. 5. 201519:00
PÁBITELÉ - HRABAL - ANEBDIVADLO
O lidičkách, kteří cedí skutečnost skrz diamantové očko inspirace nám zahraje Anebdivadlo, jindy vystupující v Žižkovském divadle Járy Cimrmanna
9. 5. 201515:00
Vernisáž výstavy - Putin-Zeman
Den po 70. výročí konce 2. světové války. Reaguje na to, co se v tento den odehraje na Rudém náměstí a jmenuje se příznačně Putin - Zeman
9. 5. 201520:00
Morčata na útěku Skafandr
Netradiční agro-jazzová kapela zahraje to v květnu rozduní v Pivovárku. Předskočí jim místní kapela Skafandr
5. 4. 201515:00
Velikonoční koncert
Velikonoční koncert v kostele sv. Matouše v Ratajích nad Sázavou se bude konat dne 5.4. 2015 od 15:00. Zazní skladby W.A.Mozarta, J.S.Bacha, G.F.Haendela, A.Dvořáka. Účinkují: Oldřiška Richter Musilová - zpěv, Jiří Richter - viola, Zdeňka Pelikánová - housle, Josef Kšica - varhany.
27. 3. 201519:00
Hasičský ples
Každoroční ples Ratajských dobrovolných hasičů. Předprodej lístků na obecním úřadě Městyse - tel.: 725021496
6. 12. 201420:00
Jan Rejžek
Debata v Klubu Čtrnáctka - Jak to bylo, je a bude, host: reportér, kritik a publicista Jan Rejžek
1. 11. 201420:00
Skafandr
Alternativní rock kapely mající přímé kořeny v Ratajích
25. 10. 201419:00
Dva páni z Verony - Činoherák Ústí n.L.
Znovuobnovený Činoherák z Ústí předvede v Pivovárku svou hru
4. 10. 201415:00
Promítání Indonésie, Taijikistán Děda Mládek Illegal Band, Poletíme?
Promítání místních cestovatelů a večer - Děda Mládek Illegal Band se zastesklo po klubovém hraní a Poletíme? budou hrát songy z nové desky, takže se bude opravdu na co těšit.
20. 9. 201420:00
Toufar - Národní Divadlo
Opera Toufar, režie Petr Zelenka. Dějiny jsou plné mučedníků, jejichž smrt byla vzápětí instrumentalizována pro nejrůznější účely. Jednou z nejkřiklavějších obětí novodobých českých dějin se stal kněz Josef Toufar.
13. 9. 201420:00
Lenka Dusilová
Zpěvačka s nejkrásnějším hlasem v ČR (alespoň dle pořadatelů ;) dorazí zazpívat i do Rataj
9. 8. 201415:00
Vernisáž výstavy - Břetislav Kovařík
Prezident České Unie Kairkaturistů vystavuje v Klubu Čtrnáctka
9. 8. 201420:00
Bluesberry a Petar Introvič
Pražská bluesová kapela - klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby v rytmu veselém a radostném.
1. 8. 201419:00
Divadlo Uhlíř Uhl. Janovice
divadelní představení 1 1=3
19. 7. 201420:00
Sekwoyfest
Trampský večer spolu s kapelou Sekvoj a jejími hosty
12. 7. 201411:00
Rataják 2014
Rataják 2014 - tradiční jízda veteránu do vrchu.
11. 7. 201420:00
Wabi Daněk
Wabi Daněk a Ďáblovo stádo - speciální koncert! Závěrečný koncert přímo z natáčení druhého alba v Pivovárku.
5. 7. 201417:00
Letní Fagotová Akademie - závěrečný koncert
Závěrečný koncert účastníků týdenního kurzu Letní Fagotové Akademie v Ratajích nad Sázavou
5. 7. 201420:00
Black Bells - AC/DC Revival STONESBLUES
Kolínská kapela zahraje hity australských superhvězd. Spolu s nimi vystoupí spřízněná kapela STONESBLUES. Ať je rachot celej večer
29. 6. 201419:00
Zahajovací koncert LFA
Zahrají lektoři LFA a vítězové soutěže
14. 6. 201420:00
ZRUŠENO - Morčata na Útěku
Koncert ze strany kapely zrušen
31. 5. 201419:00
Divadlo Matouš
Premiéra nové divadelní hry ratajských ochotníků
3. 5. 201420:00
Ivan Hlas
Letošní koncertní sezónu otevřeme s Ivanem Hlasem a jeho kamarády
19. 4. 201415:00
GREEN PATROL
OS Prales Dětem zve na společenský večer s promítáním filmu "Tam kde končí oceán" na podporu ochrany tygra sumaterského s přednáškou a povídáním o divoké přírodě Indonésie
22. 3. 201420:00
Hasičský ples
Každoroční ples ratajských dobrovolných hasičů. Radověnka, Salsa Benešov, Pražský Hradčanský Orchestr. Bohatá tombola!
12. 10. 201315:00
Promítání fotek z Iránu
Skupina šesti Ratajských cestovatelů bude v pivovárku promítat fotky z letošního tracku po Persii
12. 10. 201320:00
Zrní
Kapela Zrní - Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Dřevo, svaly, voda, buchary. Jsme Zrní, kladenská kapela.
5. 10. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
28. 9. 201320:00
Patrola Šlapeto
Staropražská legendární kapela Šlapeto, pod nynějším názvem Patrola Šlapeto, přijede zahrát šlágry jako Ručičky, nebojte se a další do Pivovárku
21. 9. 201320:00
Hop Trop
Trampská kapela - Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra - velmi výrazné hudební uskupení, které u nás až doposud stále patří ke špičce.
14. 9. 201320:00
Michal Prokop Trio
Nová deska Michala Prokopa - Joe´s Garage, přeci nemůže minout Rataje!
7. 9. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
Radek Rakus
7. 9. 201320:00
Pepa Lábus + Luboš Pospíšil + Roman Dragoun
Zamíchaný večer, postupně vystoupí Pepa Lábus se svojí kapelou (rádio Beat) a Luboš Pospíšil uvede svého hosta - Romana Dragouna
31. 8. 201320:00
Krausberry
Martin Kraus přijede po třech letech zase do Rataj zahrát. V pivovárku bude mít premiéru!
24. 8. 201320:00
GEORGE & BEATOVENS
Rock´n´Roll v původní podobě, vzpomínka na Petra Nováka (Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách) a další hity
17. 8. 201320:00
Poutnící Brno
Brněnské Country zajede do Pivovárku na zkušenou
10. 8. 201320:00
Vltava
Marx, Engels, Beatles, Prasátko nemá hlad, a další hity zazní v sobotu dne 10. srpna 2013 v Klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou!
3. 8. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Aleš Morávek
3. 8. 201320:00
Přehlídka Hard Core
Přehlídka čtyř HardCore kapel - CITY LIGHTS & SUFFOCATE WITH YOUR FAME & SHIRO AME & AFTERPILLS FACTORY
26. 7. 201320:00
Divadlo Matouš
Divadlo Matouš Rataje nad Sázavou
20. 7. 201320:00
Sekwoyfest
Po minulém veleúspěšném ročníku si opět v pivovárku dáme trampský večer (nebo snad celou noc?) :-)
13. 7. 201309:00
Rataják + Rošáda
Tradiční Rataják - jízda veteránu do vrchu Ratajského kopce. V průběhu a večer bude hrát kapela Rošáda.
6. 7. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
Marek Setíkovský - Kreslený humor
6. 7. 201320:00
Luboš Pospíšil & 5P
Pospíšil a obnovené 5P již poněkolikáté zahrají v Ratajích
29. 6. 201320:00
Naďa Urbánková a Bokomara
Pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková se vrací na koncertní pódia v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary.
22. 6. 201320:00
Babouci
Nejstarší jihočeská dechovka přijede na Sázavu
15. 6. 201320:00
Radůza
Známá česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka, přijede zahrát do Pivovárku.
8. 6. 201320:00
Nothing, Žralok ve zdi
Mlaďáci NothinG a pardálove Žralok ve zdi to po úspěchu na loňském F.A.K. zajedou do Rataj znova roztočit
1. 6. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Igor Ševčík + Pospíšil
1. 6. 201319:00
Divadlo Matouš
Marc Camoletti - Na správné adrese
11. 5. 201320:00
Divadlo Matouš
Ratajští ochotníci: Jean Franco-Guillaume Melanie - Bordel na ministerstvu. (Nepoliticky korektní komedie) Komedie z prostředí francouzkého ministerstva školství. Jak to asi musí vypadat na českém?
4. 5. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Jan Tomaschoff
4. 5. 201320:00
Vojta Kiďák Tomáško a Radek Tomášek
Přijďte na koncert a povídání. Na kus řeči, na trochu pohody. Zvou Vás dva obyčejní kluci, (pro někoho už páni v létech).
13. 4. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Miroslav Kemel
16. 3. 201320:00
Hasičský ples
Ratajský hasičský ples. Předtanćení, kouzelník, bohatá tombola!
15. 3. 201320:00
Hoří, má panenko
Promítání klasického českého filmu v předvečer hasičského plesu v Ratajích
9. 3. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Václav Klaus v karikatuře
21. 12. 201220:00
ChristmasBrassBand
Mega akce ke dni 21. prosince 2012, kdy budou planety seřazené po více jak 3.000 letech do jedné linie. Ve dvou liniích nastoupí kultovní kapela Christmasbrass Band a bude nás bavit až do rána.
27. 10. 201216:00
F.A.K.
Festival Amatérských Kapel v Ratajích - postupně vystoupí kapely NoThinG, Feet of Clay, Zamčená hlava, Žralok ve zdi, Půlnoční svoz popela, Afterpills Factory, Nanosféra, Kulturní zřízenost, Orangees
13. 10. 201220:00
Traband
Jarda Svoboda se svou kapelou Traband vystoupí v klubu Pivovárek
12. 10. 201219:30
Divadélko pod lípou - Podskalák
V rámci putovního divadelního festivalu "Divadélko pod lípou" vystoupí v Ratajích nad Sázavou divadelní spolek Paběnice s hrou "Podskalák"
22. 9. 201220:00
Sto zvířat
Sto zvířat poprvé v novém klubu, v Ratajích již potřetí!
8. 9. 201220:00
Tleskač
Odkaz Jana Tleskače nám zazpívá a zaskáče v Pivovárku
25. 8. 201220:00
Jaroslav Hutka
Při příležitosti 44.ho výročí příchodu okupačních vojsk si s Jardou Hutkou společně zazpíváme a zapijeme, že už tu 21 let nejsou!
11. 8. 201220:00
Keks
Původně Benešovská, nyní celorepubliková kapela Keks si v Ratajích odehraje premiérový koncert
21. 7. 201218:00
Sekwoyfest
Vzpomínka na posázavské trampy - festival Sekwoyfest
14. 7. 201211:00
Rataják + Vladimír Mišík & ETC
Jízda historických vozidel do vrchu, večer 20:00 - Vláďa Mišík - legenda české scény vystoupí v Ratajském Pivovárku!
5. 7. 201213:00
Klubová přehlídka filmů Františka Vlčka
Přehlídka filmů místního chalupáře
9. 6. 201220:00
Znouzectnost + Civilní Obrana
Plzeňský rock-punk spolu s Čáslavskými pop-punkáči v Ratajích. Obě dvě tu mají premiéru
26. 5. 201220:00
Jiří Schmitzer
Známý český písničkář a herec přijede zabrnkat do Rataj
12. 5. 201220:00
Radim Hladík & Blue Effect
Radim Hladík s celou svou sestavou si odehraje svou premiéru v Ratajích nad Sázavou
5. 5. 201219:00
Představení divadla Matouš
Ochotnický spolek Matouš opět vystoupí v Ratajském pivovárku
21. 4. 201220:00
Xavier Baumaxa
Litvínovský rýmař a šprýmař se podívá do Rataj
8. 4. 201213:00
Maškarní dětské odpoledne
Ratajské ženy pořádají karneval pro ratajské děti.
8. 4. 201215:00
Velikonoční koncert v kostele
Výtěžek bude věnován na opravu místního kostela
17. 3. 201220:00
Hasičský ples
Hasičský ples, hraje kapela Rotor, předtančení Flamenco + volba Miss Ratajsko 2012 na plese!
3. 12. 201115:00
Arménie - promítání fotek a vyprávění z cesty
Trojice místních cestovatelů letos popovídá o tom, jak bylo na třítýdenním toulání po Arménii
8. 10. 201120:00
Peshata + Žádnej Stres + Pepa Lábus (Rádio Beat)
Zoopunk z tábora, Punk-Ska-Punk z Třemošnice a jako host vystoupí Pepa Lábus z Rádia Beat se svojí kapelou
24. 9. 201115:00
Kostel + Pouťová tancovačka
Benefiční koncert v kostele sv. Matouše, sbírka na opravu varhan. Večer 20:00: Pouťová tancovačka - hraje ATARIBAND Praha, Petr Wajsar a Hi-Fi (technorock), special guest: MC Koko
10. 9. 201120:00
Totální Nasazení + Deratizéři
Punk-rock a folk'n'roll Slaný
3. 9. 201115:00
Vernisáž - Pavel Major Vorel
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Pavel Major Vorel + oslava Major - 55 a půl!
13. 8. 201119:00
Luboš Pospíšil & 5P
Luboš Pospíšil s celou sestavou zahraje po letech opět v Ratajích
12. 8. 201120:00
Zapomeňte na Hérostrata
Divadelní představení ochotnického spolku Tyl z Kutné Hory
6. 8. 201115:00
Vernisáž - Emil Šourek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Emil Šourek
9. 7. 201110:00
Rataják - závody historických vozidel
První ročník jízdy historických vozidel do vrchu Rataják
9. 7. 201115:00
AutoMotoSranda
Vernisáž výstavy kresleného humoru na téma Auto Moto veteráni
8. 7. 201120:00
Laura a jeji tygři
Koncert Laury v Ratajích
11. 6. 201115:00
Vernisáž - Václav Linek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Václav Linek
4. 6. 201120:00
Visací Zámek
Nepopsatelný punkáči z Prahy přijedou rozhejbat Rataje
14. 5. 201115:00
Vernisáž - Tomáš Souček
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Tomáš Souček
14. 5. 201120:00
Žlutý Pes
Ondřej Hejma a Žlutý Pes - legenda české scény
16. 10. 201015:00
Kyrgyzstán - promítání fotek a vyprávění z cesty
Promítání, vykládání a seznámení s cestou do Kyrgyzstánu šesticí místních cestovatelů
18. 9. 201015:00
Vernisáž - Fedor Vico
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Fedor Vico
21. 8. 201020:00
Jaroslav SAMSON Lenk
Folkový koncert
14. 8. 201015:00
Vernisáž - Miroslav Martenek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Miroslav Martenek
14. 8. 201020:00
B.U.R.A.N.A. ORCHESTR
Balkánská dechovka v podání moravských muzikantů
31. 7. 201020:00
Pavel Bobek
Pavel Bobek - nové CD
17. 7. 201020:00
Hustej Wimpy
Další koncert Hustýho Wimpyho, snad se povede letos Open-Air, když loni nevyšel. Zahrada Klubu Čtrnáctka, v případě deště - Tančírna
10. 7. 201015:00
Vernisáž - Jiří Bernard
Vernisáž výstavy kresleného humoru
9. 7. 201019:00
Tony Škrášek & Rock'n'roll gang
Klasický Rock'n'roll - Původní Nezmaři, Country Bál, Peshata zrušeno z technických důvodů
12. 6. 201020:00
Vítkovo Kvarteto
Pražaskej démonickej bigbeat
29. 5. 201019:00
ChristmasBrassBand
Vystoupení moderní dechové kapely ChristmasBrassBand - open air zahrada klubu Čtrnáctka
8. 5. 201015:00
Vernisáž - Pavel Matuška
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Pavel Matuška
8. 5. 201019:00
Sto zvířat
Zahájení nové sezóny - Sto zvířat po dvou letech opět ovládnou Rataje!
10. 4. 201015:00
Vernisáž - Pavel Starý
Vernisáž výstavy - Pavel Starý
19. 9. 200920:00
Krausberry
Koncert pražské rockové legendy
12. 9. 200915:00
Vernisáž - Jaroslav Dostál
Vernisáž výstavy kresleného humoru
29. 8. 200920:00
Plastic People Of The Universe
Vystoupení legendární české kapely
8. 8. 200915:00
Vernisáž - Miroslav Barták
Vernisáž výstavy - Miroslav Barták - "...sakra proč mi ten doktor řek sbohem?"
18. 7. 200921:00
Hustej Wimpy
Specielní vystoupení "lidového" umělce Hustej Wimpy (zahrada klubu Čtrnáctka, omezený počet míst)
11. 7. 200915:00
Vernisáž - Josef Kobra Kučera - 65
Vernisáž výstavy - Josef Kobra Kučera, 65. výročí
10. 7. 200920:00
Nezmaření
Nezmaři uvádějí začínající kapely (v rámci festivalu Pirkenštejnský Ptáček 2009)
13. 6. 200915:00
Vernisáž - Pavel Hanák
Vernisáž výstavy - Pavel Hanák - "Umělci, sportovci, politici a jiní šmejdi"
13. 6. 200920:00
Pavel Sedláček & Cadillac
Klasický český rock'n'roll
9. 5. 200915:00
Vernisáž . Michal Hrdý
Vernisáž výstavy - Michal Hrdý
9. 5. 200920:00
Totální Nasazení + Deratizéři
Dvojkoncert kapel Totální Nasazení + Deratizéři
6. 9. 200815:00
Vernisáž - Jan Vobr
Vernisáž výstavy - Jan Vobr
6. 9. 200820:00
BURANA ORFFCHESTER
BURANA ORFFCHESTER - Balkánská dechovka v podání moravských muzikantů
2. 8. 200815:00
Vernisáž - Jiří Slíva
Vernisáž výstavy - Jiří Slíva, společně s ochutnávkovou prezentací destilátů firmy Jelínek
2. 8. 200820:00
Ivan Hlas Trio
Ivan Hlas s kapelou
11. 7. 200818:00
Nezmaření 2008
Nezmaření 2008 - Nezmaři uvádějí folkové kapely - Stránící, Qjeten, Kámen Úrazu
4. 7. 200820:00
YoYo Band
Koncert věhlasné české reaggae kapely YOYO Band s Richardem Tesaříkem v čele
7. 6. 200815:00
Vernisáž - Oldřich Hejzlar
Vernisáž výstavy - Oldřich Hejzlar - Zvířena
7. 6. 200820:00
Peshata
Zoo-punková kapela s vtipnými texty o zvířátkách
3. 5. 200815:00
Vernisáž - Bohuslav Šír
Vernisáž výstavy - Bohuslav Šír
3. 5. 200820:00
Sto Zvířat
Ska v podání kapely Sto zvířat
1. 9. 200715:00
Vernisáž - Poklop
Vernisáž výstavy autorské dvojice Luboš Pospíšil - Karel Klos
1. 9. 200721:00
Luboš Pospíšil
Vystoupení idola dámských srdcí na nádvoří místního zámku :-)
4. 8. 200715:00
Vernisáž - Jiří Koštýř
Vernisáž výstavy - Jiří Koštýř
4. 8. 200720:00
Pitomci
Zámecký koncert kapely Pitomci
13. 7. 200721:00
Iva a Filip Jerie
Iva a Filip Jerie - Koncert pro flétnu a klavír, vystoupení v rámci Pirkenštejnského Ptáčka
7. 7. 200715:00
Vernisáž - Aleš Vyjídak
Vernisáž výstavy - Aleš Vyjídák - Kresby
6. 7. 200721:00
Nezmaři
Vystoupení klasické trampské kapely na nádvoří místního zámku
2. 6. 200715:00
Vernisáž - Josef Kobra Kučera
Vernisáž Výstavy - Slet divnejch ptáků
2. 6. 200720:00
Pacifik
Helena Maršálková, Tony Linhart a country-rocková kapela Pacifik
5. 5. 200715:00
Vernisáž - Vladimír Jiránek
Vernisáž výstavy slavného karikaturisty, autora legendárních Králíků z Klobouku a dalších známých prací
5. 5. 200720:00
Jablkoň
Dvojnásobný držitel ceny Anděl představí svou tvorbu v místním pivovárku. V Malé Polní!
2. 9. 200615:00
Vernisáž - Vít Hrabánek
Ohlédnutí - výstava tématických fotek
2. 9. 200620:00
Stařenky
Vystoupení dámské kapely Stařenky (dříve Schovanky)
5. 8. 200615:00
Vernisáž - Robert Radosta
Průřez výstav Malostranské Besedy
1. 7. 200615:00
NOS
Vernisáž výstavy autorské dvojice Novák-Skoupý
1. 7. 200620:00
Luboš Pospíšil
Večerní koncert Luboše Pospíšila
3. 6. 200615:00
Vorloviny
Vernisáž výstavy - Pavel Major Vorel - Vorloviny
3. 6. 200620:00
Palm Jam
Vystoupení jazzové kapely Palm Jam
6. 5. 200615:00
Igor Ševčík
Vernisáž výstavy - Igor Ševčík - Hlava plná ryb